Salıncak 101.4 / 28Haziran2017 / Koruyucu Annelik

0

Nefis bir programdı benim için. Nihal bizimleydi. Evini, ailesini, 2 biyolojik oğlundan, 1 kalbiyolojik kızından bahsetti. Enerjisi umut verdi hepimize.

Nihal konuya hem yaşadığı için, hem de delice didiklediği için çok hakim. Ayrıca İstanbul Koruyucu Aile Derneği’iyle de çalışmalar yürütüyor. Bize kendi süreçlerinden, yasal işleyişten, duygularından, mücadelesinden bahsetti. Zor bir konuydu, neşesi ve gücüyle hep hafifletti.

Yayına Abdullah Oskay bağlandı. Hayat Sende Derneği’nden bahsetti bize. “Sevginin aşamayacağı hiçbir engel yok” dedi. Çok değerli bilgiler verdi. Derneğin sitesine ulaşabilirsiniz, düzenli gönüllülük ve bağışla destek verebilirsiniz.

Ardından canım Elif Ada’nın babası Serkan aradı. Biz Serkan’la aylar önce bir röportaj yapmıştık ve çok etkilenmiştim. Karı koca bu konuda emekleri çok. Duygu sayfasında “evlat edinme bir doğum biçimidir ve yüksek sesle konuşulmalıdır” diyor, iyi ki.

Geçen haftadan Mutlu (Tönbekici) çocukla seyahat konuşurken bahsetmişti, yine Onu andık. Solo Anneler diye bir bekar annelerden oluşan koruyucu anne grupları var, Ona da Gezginsincap instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Koruyucu ailelik, kalben hamilelik ve sahici ebeveynlik konuşmak üzere oturduk… Epey bilgi edindik, ağladık ve çokça güldük. Katılan herkese teşekkür ederim.

Nihal instagram sayfası

Nihal’in Kalben Hamilelik Günlüğü

 

Yayında bahsi geçen dernek adresleri:

http://www.istanbulkoruyucuaile.org.tr

https://www.koruyucuaile.org.tr

https://www.izmirkoruyucuaile.org.tr

http://bursakoruyucuaile.org.tr/phone/index.html

www.korev.org.tr

Yorum yapılmamış

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Tavşan Peter Masalı

“Üzgün tavşan görmedim desem yeridir, ama üzüldüklerinde de kulakları aşağı düşüverir.” Tavşan Peter Masalı benim fuarda görüp aldığım kitaplardan. O anı bile hatırlıyorum, içindeki kağıda ...