Kitap Kulübümüz

4

Kadıköy’e Peri’yi görmeye indiğim bir gün. Olabilecek en uzak uçta yaşadığım için, oralara gitmek benim için; şehre inmek oluyor. Öyle neşeli oluyorum ki, o kalabalık bile gözüme batmıyor.

Uzun zamandır paralel kitaplar okuyoruz onunla. Seveceğine inandığım bir kitabı cebime koyuyorum, O da bana bir başkasını getirmiş, oracıkta değiş tokuş yapıyoruz. Sonra Elif ve tabii devasa mutluluk bulutu Derya da katılıyor sohbete. Uzun zamandır geçirdiğim en güzel öğleden sonralardan biri oluyor o gün.

IMG_20160422_133144

Brene Brown’a gelince; yeni keşfettiğim kadınlardan. Ted konuşmasını sporda defalarca dinledim ve çok kendimi bulduğum bir konuşma oldu kısa zamanda. İncinebilirliğin Gücü‘nü anlatıyor konuşma… Kitaba da yeni başladım ve şimdiden akıp gidiyor.

Bunları konuşurken aklımıza bir kitap kulübüne başlamak geliyor. Mayıs ayının kitabı şimdiden belli; Cesur Yanınızı Kucaklayın-Brene Brown. Bu ayki kitabımız böylece belli oluyor, güneşli bir Haziran gününde kitap üzerine sohbet ederken yanımıza başkalarını da katmış olmayı umarak evlerimize dağılıyoruz.

Bize katılmaya ne dersiniz? Bu yazıya ya da Peri’nin yazısına yorum bırakabilirsiniz. Buluşmayı duyuracağımız zaman için takipte kalın.

Yaşasın Kitap Kulübü!

 

Kitap Kulübü

4 comments

Yeni bir yorum gönderin.

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Bağırmayan Anne Baba Olmak

Anne babaların aileleri için istediği aşağı yukarı aynıdır: sakin, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir aile ortamı. Bağırmayan Anne Baba Olmak şiddetsiz iletişimi anlatıyor. Hal ...