Keçi ve Ben

0
Keçi ve Ben

Bu kitap benim için tüm Fatih Erdoğan kitaplarından ayrı bir yere sahip. Çünkü bizim o mükemmel yaz günü, Fatih Abi’nin atölyesinde geçirdiğimiz günün anısı. Benim ekip bu kitabın yapım aşamasını bilgisayarda gördü, çizimleri inceledi. Bir kitap nasıl yazılır, bir yazar nasıl hayallerini kitaplaştırır gördüğümüz bir gündü. Çocukluğumun bana ilham veren yazarı, çocuklarıma kitap yazmakla ilgili ilham ve cesaret verdi o gün. O günden sonra yepyeni bir uğraş edindiler ve bir sürü masal kitabı yazdılar.

Keçi ve Ben

“Aaaa demek Fatih’in yazdığı kitap buymuş” dediler gördüklerinde… Kitap kahraman olmak isteyen bir çocuğu anlatıyor. O kadar naif, o kadar iyi kalpli ki karakter, daha baştan ısınıveriyorsunuz. Evde oturarak kahraman olunmayacağını öğreniyor ve bir yolculuğa çıkıyor. Yolculuğunda bir keçiye yardımcı olmak isterken arkadaş oluyor. Derken olaylar gelişiyor, kahramanımız kendini hastanede buluyor ve bir sürü keçi dostu oluveriyor. Ve mutlu son;

“En zor günlerimizde bile iyileştirir bizi şarkılar

Ne acı kalır ne keder, çınladıkça kahkahalar…

En güçlü ilaçtan bile daha güçlüdür kitaplar.

Kalpler huzurla dolar çevrildikçe yapraklar..”

Çizimlere daha en baştan bayılmıştık. Çocuklar evde taklit etmeye, aynısını çizmeye çalıştılar. Yazılar okunaklı bence okumaya başlayan bir çocuk için ideal. Ben kafiyeli, manili kitapları özel olarak çok seviyorum. Çocuklar okurken hızla ezberliyor ve çok eğlenceli oluyor. Bence kitaplığınızda mutlaka olmalı.

Mavibulut Yayınevi bu yazıya yorum bırakan bir Blogcu Anne okuruna bu kitabı hediye edecek.Yapmanız gereken Pazartesi akşamına dek yazının altına yorum bırakmanız. Salı sabahı çekilişin ardından kazananı açıklayacağız.

Kazanan okurumuz Nihal oldu, kendisiyle iletişime geçtik.

***

Bu yazı ilk olarak BlogcuAnne.com‘da yayınlanmıştır.

Yorum yapılmamış

Bu yazı da ilginizi çekebilir