Ebeveyn Olduktan Sonra Midenizi Bulandırmayan Şeyler

0

Anne baba olmadan önce annenizin, yüzünüzden kusmuk, sümük ya da yemek artıklarını silmesi gibi ona normal gelen şeyler sizin midenizi bulandırıyordu. Fakat ilk çocuğunuzdan sonra roller değişti ve bunlar artık sizin de midenizi bulandırmaz oldu. Tuhaf bir yetenek ama gerçekten işinize yarıyor.

Çocuk sahibi olduktan sonra sizi etkilemeyen 13 iğrenç şeyi okuyun bakalım:

Kaka. Kakanın kokusu, görüntüsü, çocuğunuzun tüm kıyafetlerine bulaşmış hali, hatta sizin üzerinize bulaşması- bunlar artık sorun değil.

Kusmuk. Fışkıran kusmuk. Rengi, miktarı hiç önemli değil. Artık sizi rahatsız etmiyor. Belki gençken hasta insanlardan kaçıyordunuz ama artık anne oldunuz ve kusmuğun ilk isabet edeceği insan olmaktan korkmuyorsunuz.

Sümük. Artık çocuk sahibisiniz ve sümük bulaşmış bir koltukta oturmamak pahasına, her çocuğun burnunu temizlemeye gönüllüsünüz.

Salya. Tertemiz ya da yemek artıklarıyla dolu fark etmez, salyanın her türlüsüne bağışıklık kazandınız. Tebrikler.

Kan. Artık hiçbir kesik (hatta daha beteri bile) sizi yerinizden zıplatmıyor. Artık tıp bile okuyabilirsiniz, çünkü kanlı görüntüler Dr. Anne’yi rahatsız etmiyor.

Hapşırık. Artık tam yüzünüze doğru gelen ve mikroplarla dolu hapşırık ve öksürükleri elinizle silmeye alışıksınız.

Çiğnenip atılmış lokmalar. Çocuğunuzun ağzınızdan çıkarmakta olduğu herhangi bir lokmaya avcunuzu açacak kadar dayanıklısınız. Birazını yemeye bile yatkın olduğunuzu söyleyebiliriz.

Gaz çıkarmak. Bebeğinizin bunu yapıp duruyor ve sevimli buluyorsunuz. Çocuğunuz bunu yaptığınızda da hayatınız bir parçası haline geliyor.

Tükürük. Mesele bile değil. (Salya ve kusmuk maddelerine bakın.)

Çiş. Bebeğin ilk haftalarında üzerinize öyle çok çiş yapıldı ki, hayatınızın geri kalanındaki tuvalet kazalarına alıştınız.

Çapak. Çapaklarla ilgili tek derdiniz çocuğunuzun gözüne girmesi olduğundan, onları kendi parmaklarınızla çocuğunuzun gözünden temizleyeceksiniz.

Ağız kokusu. Özellikle de sabahları yüzünüze doğru gelecek ve sizin için bir anlamı olmayacak.

Tükürükle temizlemek. Kimseye zararı olmadığı kesin. Çocuğunuzun ağzının kenarında ya da yüzünün herhangi bir yerinde tanımlamaz bir şey var ve bir an bile düşünmeden parmağınızın ucunu tükürükleyerek temizleyeceksiniz.

***

Yazının İngilizce orijinalini buradan okuyabilirsiniz. Bu çeviri ilk olarak BlogcuAnne.com‘da yayınlanmıştır.

Yorum yapılmamış

Bu yazı da ilginizi çekebilir