Çikolataya Bayılırım!

0

Aynen! Kitaplığımızdaki en eğlenceli kitaplardan bir tanesi bu… Çikolatayı kim sevmez? Ben hiçbir zaman delice tüketen biri olmadım, o yüzden de galiba hep bir ödül kontenjanında oldu. Bir mutluluk sebebi. Senede bir iki defa yediğim çilekli Milka benim için hep kişisel tarihimin hatırlayacağım anlarında yer alır mesela.

Kitabın çizimleri o kadar sevimli ki, dakikalarca bakabilirim. Önce çikolata çeşitlerini anlatıyor, dudaklarımızın kenarına bulaşan çikolataları gösteriyor ve çikolata yemek için harika zamanlar öneriyor.

Bazı özel durumlarda en uygun hediye çikolatadır.

Ben en çok bu bölümü seviyorum, çünkü bizim ev uyduruk partiler evidir. Bahar geldi, haftasonu geldi, yeni kitap aldık, yaşasın iyileştik gibi çeşitli pasta yapma sebepleri uydururuz. Aynı şekilde çikolata yemek için de birçok neden yaratmak tam bir neşe sebebi.

Bizim evde bu kitap, Laktoz İntoleransı olan büyük oğlumun beslenme düzenini harika idare ettiği zamanlarda okunuyor ve sonunda ödül de çikolata oluyor. Hepimiz mutlu yüzlerle güne dağılıyoruz.

Kitabın sonunda çocukların da yapabileceği basit tarifler var. Bir tanesini biz çok yapıyoruz, çikolatayı eritmek ve muz ya da çileği batırarak kendinize atıştırmalık hazırlamak iyi bir fikir. Çocuklar için tüm bu “aktiviteler” anı defterlerine kazınacak hoş fotoğraflar ve ben en çok bunu önemsiyorum.

***

Bu yazı ilk olarak BlogcuAnne.com‘da yayınlanmıştır.

Yorum yapılmamış

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Önce Çocuklar

Elif bana bu kitabı hediye ettikten uzun zaman sonra okuma fırsatı buldum. Aslında ben böyle bir gerçekle yaşıyor olmama rağmen, bu konuda pek okumadığım fark ...